Fragment drogi powiatowej w Gorzowie, która wkrótce będzie modernizowana

Wkrótce rozpocznie się modernizacja drogi powiatowej nr 1900K ul. Gorzowska w Gorzowie. Stosowne dokumenty podpisali dziś w chełmeckim magistracie wicestarosta Paweł Kobielusz, członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak, burmistrz Chełmka Andrzej Saternus Franciszek Fryc, właściciel firmy Drog-Bud ze Spytkowic, która wygrała przetarg.

Inwestycja polega na przebudowie drogi powiatowej w km od 1+611,41 do km 2+740,06 (tj. 1 128,65 m drogi) w zakresie m.in. remontu i przebudowy jezdni, budowy chodnika, sieci kanalizacji deszczowej, sieci oświetlenia ulicznego (doświetlenie przejścia dla pieszych), przebudowy sieci wodociągowej, sieci kanalizacji sanitarnej, poboczy, remontu zjazdów, zabezpieczenia istniejących sieci, wykonania oznakowania drogi, montażu radarowego wyświetlacza prędkości, wycinki i nasadzeń drzew.

Wykonawca ma na realizację zadania 340 dni od daty przekazania placu budowy.

Wartość robót budowlanych sięga blisko 3,5 mln zł. Zadanie finansowane jest przez Powiat Oświęcimski, Gminę Chełmek oraz dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Fot. RL