Pamiątkowe zdjęcie starosty z członkami komisji wojskowej

Dziś rano w budynku internatu powiatowego „Chemika” rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu oświęcimskiego. Tuż przed rozpoczęciem pracy Powiatowej Komisji Lekarskiej z potencjalnymi przyszłymi żołnierzami rozmawiał starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński (na zdj. z członkami komisji, m.in. z szefem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Oświęcimiu ppłk Grzegorzem Grzywną).

Tegoroczna kwalifikacja dotyczy mężczyzn urodzonych w 2004 r. oraz starszych, którzy dotąd nie posiadali kategorii zdolności do służby wojskowej. Przed Powiatową Komisją Lekarską stawią się także panie, których kwalifikacje mogą być przydatne w służbie wojskowej.

Kwalifikacja wojskowa w naszym powiecie potrwa do 27 czerwca br. W jej trakcie powinno do PKL zgłosić się 822 mężczyzn i 22 kobiety.

Fot. RL