Rywalizacja w biegu o Złote Gacie. Z przedu czarnoskóry chłopczyk, a za nim dorosła para - wicestarosta z małżonką

Dziś ulicami Gminy Brzeszcze przebiegło i przemaszerowało około trzystu uczestników 11. edycji Biegu o Złote Gacie (plus nordic walking). Rywalizowano na dystansie 5 i 10 km.

Powiat Oświęcimski był partnerem wydarzenia, które od lat cieszy się niesłabnącą popularnością promując zdrowy styl życia. Biegaczy i kijkarzy powitała na starcie Beata Jagiełło z biura organizacyjnego zawodów.

Wśród uczestników tegorocznej edycji, którzy w przeważającej mierze dotarli na zawody z Małopolski i ze Śląska, na dystansie (prawie) 5 km pobiegli także samorządowcy – wicestarosta Paweł Kobielusz (któremu na trasie dzielnie towarzyszyła małżonka Agnieszka) i burmistrz Brzeszcz Radosław Szot (biegł z synem Antonim).

W imieniu Powiatu Oświęcimskiego nagrody najlepszym wręczyła członkini zarządu Teresa Jankowska.

Wyniki biegów będą dostępne na stronie: www.biegbrzeszcze.pl i na stronie Ośrodka Kultury w Brzeszczach, organizatora imprezy: www.ok.brzeszcze.pl.

Fot. RL (Więcej zdjęć na profilu Powiatu na Facebooku).