Na grafice widać jadące autobusy po krętej drodze

17 maja br. zostało zawarte porozumienie pomiędzy Ministrem Edukacji i Nauki, a Powiatem Oświęcimskim dotyczącym realizacji zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.

Celem przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” jest wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

W ramach realizacji przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 9 w Kętach oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Kętach wezmą udział w czterech wycieczkach szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra Edukacji i Nauki.

Uczniowie Powiatowy Zespół Nr 9 w Kętach udadzą się na trzydniową wycieczkę, w trakcie której zwiedzą m.in. Kazimierz Dolny, Kościół i klasztor oo. Dominikanów oraz Państwowe Muzeum na Majdanku w Lublinie, historyczny zespół miasta w zasięgu obwarowań XIX wieku oraz Synagogę w Zamościu, a także w Sandomierzu Kościół św. Józefa, Bramę Opatowską, Sandomierskie Muzeum Regionalne – Dom Jana Długosza.

Druga wycieczka uczniów Powiatowego Zespołu Nr 9 w Kętach potrwa dwa dni. Odwiedzą we Wrocławiu Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, ZOO oraz Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcące w Kętach wezmą udział również w dwóch wycieczkach. Na wycieczce jednodniowej pojadą do Krakowa, w trakcie której zwiedzą Zamek Królewski na Wawelu oraz Muzeum Archeologiczne w Krakowie. W trakcie trzydniowej wycieczki odwiedzą Biskupin, Muzeum w Łęczycy, Muzeum Państwa Polskiego w Gnieźnie, Katedrę pw. Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha w Gnieźnie, Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolejącej Królowej Polski Licheń Stary, Bazylikę Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu.

Całkowity koszt realizowanego zadania wynosi 89.921,00 zł. Kwota dofinansowania to kwota 44.420,00 zł.

(Programy realizowane z budżetu państwa - Polski Ład - Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”).