Na scenie Oświęcimskiego Centrum Kultury z naręczem kwiatów przemawia wicestarosta. Obok stoi koordynatorka UTW

Wicestarosta Paweł Kobielusz w imieniu władz Powiatu Oświęcimskiego pogratulował słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Oświęcimiu wytrwałości i osiągniętych wyników, a Karolinie Domider, koordynatorce oświęcimskiego UTW wręczył bukiet kwiatów. 6 czerwca w mateczniku tutejszego UTW, czyli w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość zakończenia roku akademickiego.

We wrześniu 2022 r. w sali widowiskowej Oświęcimskiego Centrum Kultury zainaugurowano 26. rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Teraz przyszedł czas na podsumowanie. W spotkaniu ze studentami-seniorami uczestniczyli m.in. posłowie Dorota Niedziela i Marek SowaKarolina Domider podziękowała Powiatowi Oświęcimskiemu za wsparcie i życzliwość. Wydarzeniu towarzyszył występ dzieci z "Tęczowego Przedszkola". Studenci i goście mieli okazję do wysłuchania wykładu dr Renaty Stefańskiej-Klar pt. "Czas, sens i nadzieja a dobrostan i pozytywne zdrowie psychiczne".

Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał w 1997 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury. W Polsce działało wówczas jedynie 19 uczelni dla seniorów. Pierwszy rok akademicki w grodzie nad Sołą zainaugurowano 4 października 1997 roku wykładem „Trzeci wiek odkryty na nowo” poprowadzonym przez prof. Jacka Wodza. 

Słuchacze UTW w Oświęcimiu uczestniczą w wykładach z historii sztuki, profilaktyki zdrowia, filozofii, psychologii, literatury oraz w zajęciach ruchowych - nordic walking, pilates, gimnastyka, basen, taniec, działają w grupie kabaretowej, zespole wokalnym i tanecznym.

Fot. BL