Starosta wraz z dyrektorem urzędu pracy w Oświęcimiu wraz z gospodarzami uroczystości wręczenia umów na aktywizację osób niepełnosprawnych

180 osób obejmie projekt aktywizacji bezrobotnych realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu. Warte ponad 3 mln zł przedsięwzięcie zostało wsparte z Funduszy Europejskich kwotą przeszło 2,7 mln zł.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie - Instytucja Województwa Małopolskiego, jako Instytucja Pośrednicząca programu Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021-2027, zakończyła podpisywanie umów o dofinansowanie projektów z  urzędami pracy w naszym regionie.

Na pomoc 5 tysiącom bezrobotnych z Małopolski w znalezieniu pracy bądź założeniu działalności gospodarczej zostanie przeznaczonych blisko 90 mln zł z Funduszy Europejskich.

Stosowne umowy dla 21 Powiatowych Urzędów Pracy z naszego województwa wręczył w Krakowie wicemarszałek Józef Gawron. W spotkaniu w dn. 9 sierpnia uczestniczyli starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu Józef Kała.

Realizowany przez PUP  w Oświęcimiu projekt jest adresowany zwłaszcza do osób długotrwale bezrobotnych, w tym po 50. roku życia, migrantów, niepełnosprawnych, także osób młodych, które mają problemy ze znalezieniem stałej pracy.

W ramach projektu, który potrwa do połowy przyszłego roku cała grupa zostanie objęta pośrednictwem pracy i poradnictwem zawodowym. Część osób skorzysta także ze staży, bonów szkoleniowych, prac interwencyjnych oraz środków na podjęcie działalności gospodarczej

(Źródło i foto: PUP Oświęcim/WUP w Krakowie).