10 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu Andrzej Skrzypiński Starosta Oświęcimski, Paweł Kobielusz Wicestarosta oraz Franciszek Fryc prowadzący firmę DROG-BUD, przy udziale Andrzeja Bojarskiego - Wiceprezydenta Miasta Oświęcim oraz Jerzego Mieszczaka - Członka Zarządu Powiatu w Oświęcimiu podpisali  umowę na realizację inwestycji pn.„Przebudowa drogi powiatowej nr 1893K ul. Wysokie Brzegi oraz 1894K ul. Szpitalna w Oświęcimiu”.

Zadanie dotyczy rozbudowy ul. Wysokie Brzegi na długości 739,11 m oraz remontu ul. Szpitalnej na długości 372,18 m.

Inwestycja w wysokości  5 389 193,60 zł jest współfinansowana przez Powiat Oświęcimski, Miasto Oświęcim oraz Skarb Państwa.

Wykonawca robót: Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe „DROG-BUD”.

Planowany termin wykonania prac to wrzesień 2024 r.

Inwestycja realizowana w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego – Etap VI 2021-2025