W czwartek 10 sierpnia Holger Mahnicke, nowy konsul generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, wraz z Małżonką złożył wizytę w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu.

W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Oświęcimski, Wicestarosta Paweł Kobielusz oraz Leszek Szuster, radny Powiatu Oświęcimskiego, koordynator współpracy naszego Powiatu z Powiatem Dachau.

W imieniu Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Starosta Andrzej Skrzypiński złożył serdeczne gratulacje Panu Holgerowi Mahnicke z okazji objęcia funkcji Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie.

Wyraził jednocześnie nadzieję, iż wieloletnie doświadczenie dyplomaty będzie gwarancją kontynuacji owocnej misji dyplomatycznej w Krakowie wspierającej współpracę polsko-niemiecką oraz budowania pozytywnego wizerunku naszych Krajów w dobrosąsiedzkich relacjach.

W ciągu ostatnich lat Niemcy stały się głównym partnerem gospodarczym Polski. Oba państwa podejmują wysiłki na rzecz pojednania, pokoju i przełamywania stereotypów we wzajemnym postrzeganiu. W takim duchu Powiat Oświęcimski nawiązał i realizuje partnerstwo z Powiatem Dachau. Bolesna historia tych miejsc stanowi wspólny punkt odniesienia i przestrogę przed nienawiścią, ksenofobią i rasizmem.

Wierzę, że współpraca między naszymi państwami będzie się dalej umacniać i pomoże we wspólnym rozwoju całej Europy. Niech uroczystość objęcia misji dyplomatycznej w Rzeczypospolitej Polskiej będzie okazją do złożenia Panu życzeń wszystkiego dobrego, szczęścia i pomyślności w życiu osobistym i zawodowym – dodał na zakończenie spotkania włodarz powiatu.