Personel i podopieczni Domu świętują przy ogromnym torcie

Na jubileusz 25-lecia istnienia Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętach z placówką w Brzeszczach zaprosił 6 października liczne grono przyjaciół i sympatyków placówki. Z życzeniami i słodkościami dla pracowników i podopiecznych Domu pospieszyła reprezentacja władz Powiatu Oświęcimskiego: wicestarosta Paweł Kobielusz i członkowie zarządu powiatu – Teresa Jankowska i Jerzy Mieszczak.

„Okazywane przez Państwa wsparcie i tworzenie społeczności, która w atmosferze zrozumienia i wzajemnego szacunku podnosi poziom samodzielności, to niewątpliwie wyjątkowy dar.

Z okazji Jubileuszu 25 lat istnienia Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętach, na Pani ręce składamy również życzenia wszelkiej pomyślności, szczęścia oraz zdrowia dla wszystkich pracowników. Aby wszystkie podejmowane działania stały się prawdziwym spełnieniem i przynosiły satysfakcję w pracy zawodowej” - czytamy w liście gratulacyjnym władz Powiatu przekazanym na ręce Renaty Englart-Janosz, dyrektorki Domu.

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętach z placówką w Brzeszczach opieką obejmuje osoby z zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawnością intelektualną. Ośrodek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Dom dysponuje 43 miejscami, w tym: 30 miejscami w Kętach i 13 miejscami w Brzeszczach.

Celem Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy jest m.in.: podtrzymywanie i rozwijanie umiejętności samodzielnego życia osób z diagnozą choroby psychicznej i niepełnosprawnych intelektualnie, podnoszenie poziomu zaradności życiowej i sprawności psychofizycznej, poprawa jakości życia i zapobieganie degradacji psychofizycznej, aktywizacja społeczno-zawodowa. Także wspieranie rodzin uczestników w radzeniu sobie ze stresem i trudną sytuacją życiową, wynikającą z istnienia choroby, czy niepełnosprawności.

Fot. WEZ