Pamiątkowe zdjęcie starostów z nagrodzonymi policjantami i ich przełożonymi

Starosta Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Paweł Kobielusz podziękowali dziś w starostwie starszemu posterunkowemu Oskarowi Sulikowi i starszemu posterunkowemu Dominikowi Seremakowi - policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji za uratowanie życia 80-letniemu mieszkańcowi Oświęcimia.

- Bardzo Panom dziękuję za wspaniałą i godną naśladowania postawę - powiedział starosta Andrzej Skrzypiński, podkreślając że zachowanie obu nagrodzonych funkcjonariuszy ­ przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku formacji, w której pełnią służbę. Wraz z wicestarostą Pawłem Kobieluszem wręczył obu funkcjonariuszom listy gratulacyjne i drobne podarunki.

„Jesteśmy pełni uznania dla szlachetnego sposobu postępowania, który stanowi przykład, jakim powinien kierować się każdy człowiek, dla którego praca jest spełnieniem i powołaniem”
- czytamy w liście gratulacyjnym.

Do zdarzenia doszło 1 listopada. W ramach akcji prewencyjnej „Znicz 2023” obaj policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rejonie cmentarza komunalnego w Oświęcimiu.

Tuż przed godziną 10 zauważyli, że senior siedzący na ławeczce osuwa się bezwładnie, a stojąca obok kobieta wzywa pomocy. Funkcjonariusze natychmiast podbiegli do pary. Nie wyczuwając tętna i oddechu u mężczyzny podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową, wzywając na miejsce pogotowie ratunkowe.

- Funkcjonariusze przez kilkanaście minut prowadzili masaż serca, po czym przekazali seniora ratownikom medycznym. Z informacji uzyskanych od medyków wynikało, że senior dzięki szybko udzielonej pomocy odzyskał funkcje życiowe oraz przytomność. Trafił na dalsze badania do szpitala - przybliża asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W spotkaniu w starostwie oprócz nagrodzonych przez włodarzy Powiatu policjantów wzięli udział komendant powiatowy Policji w Oświęcimiu inspektor Robert Chowaniec i naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkomisarz Grzegorz Żmudka.

Fot. RafLor