W akcji na bramkę rywali podczas charytatywnego meczu hokejowego wicestarosta Paweł Kobielusz

Frekwencyjny i finansowy – oba te rekordy ustanowiono 18 listopada podczas 9. Wielkiego Charytatywnego Meczu Hokejowego. Głównym wygranym jest 6-letni Kajetan Polak z Nowej Wsi. Całkowity dochód z meczu, blisko 140 tys. zł, pójdzie na pokrycie kosztów badań molekularnych i dalszego leczenia chłopca.

W 2019 r. u Kajetana wykryto guza mózgu. Konieczna była operacja głowy. W marcu br. rezonans kontrolny wykazał rozsiew choroby w odcinku piersiowym. Obecnie Kajtek jest po operacji wznowy i protonoterapii.

Honorowy patronat nad wydarzeniem, które tradycyjnie zgromadziło na oświęcimskim lodowisku mnóstwo osób, sprawował starosta Andrzej Skrzypiński. W tym meczu włodarz pełnił także funkcję kierownika drużyny MOWP. Powiat Oświęcimski wsparł finansowo organizację przedsięwzięcia.

Przybyłych na mecz powitała prezeska Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy Monika Bartosz. Swój kolejny już czynny udział w meczu charytatywnym mocno zaakcentował wicestarosta Paweł Kobielusz strzelając dwie z czterech bramek dla Reprezentacji Przyjaciół Fundacja „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” w pojedynku z Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich. Nieznacznie lepsi na tafli okazali się goście.

W trakcie imprezy oprócz dopingowania ekip występujących na oświęcimskiej tafli widzowie mogli oklaskiwać młodych łyżwiarzy figurowych i hokeistów Unii Oświęcim, uczestniczyć w licytacji ciekawych przedmiotów, m.in. koszulki słynnego reprezentanta Holandii w piłce nożnej Marco van Bastena, kija hokejowego Arona Chmielewskiego, reprezentanta Polski i kilkukrotnego mistrza Czech z drużyną z Trzyńca, czy koszulki mistrzyni MMA Joanny Jędrzejczyk. Duże wrażenie na przybyłych wywarł pokaz ultrafioletu.

Fot. RafLor (Bogata fotogaleria z wydarzenia dostępna jest na profilu Powiatu na Facebooku).