Goście zaproszeni na jubileusz szkoły podstawowej nr 4 w Oświęcimiu

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu świętuje 60-lecie powstania. Z zaproszenia do wspólnego celebrowania urodzin tej zasłużonej placówki skorzystali m.in. powiatowi włodarze – starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Grażyna Kopeć – osoba, dla której „Czwórka” to niemalże drugi dom.

Licznie przybyłych gości, wśród nich m.in. nauczycieli przez lata związanych z placówką przy ul. Śniadeckiego oraz samorządowców powitała dyrektorka „Czwórki” Joanna Kuźma.

- Z przyczyn losowych na dzisiejsze uroczystości nie mógł przybyć, choć bardzo chciał i serdecznie państwa pozdrawia, wicestarosta Paweł Kobielusz. Jest ze mną inna osoba zawodowo związana z oświęcimską „Czwórką”, członkini Zarządu Powiatu, pani Grażyna Kopeć. (…) 60-lecie to wielkie święto dla całej społeczności tej zasłużonej placówki. W imieniu swoim i całego zarządu chciałem życzyć dalszego rozwoju tej zasłużonej dla miasta szkoły - powiedział starosta Andrzej Skrzypiński.

Następnie głos zabrała Grażyna Kopeć, która całe niemalże życie związała z „Czwórką”. Skończyła tę szkołę, by po latach wrócić do niej już jako nauczycielka. Tę placówkę kończyli także jej synowie i wnuki.

- Spotkałam tu bardzo dużo dobrych ludzi. Ta szkoła była właściwie moim drugim domem. Znalazłam tu wielu przyjaciół - nie kryła wzruszenia Grażyna Kopeć

- Placówka trzyma wysoki poziom nauczania, dobrze przygotowuje do szkoły średniej. Uczą tu zaangażowani nauczyciele - dodała.

Jubileusz SP nr 4 uświetniły występy uczniów oraz seniorów z oświęcimskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Fot. RafLor (Więcej zdjęć na profilu Powiatu na Facebooku)