Powiat dofinansował zakup autobusu dla osób niepełnosprawnych

Dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Oświęcimskiego, podopieczni Fundacji im. Brata Alberta filia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeciszowie będą mogli podróżować wygodnym i bezpiecznym autobusem przeznaczonym do przewozu osób niepełnosprawnych. 11 grudnia w Domu Kultury Przeciszowie została podpisana umowa, na mocy której Powiat Oświęcimski przekaże blisko 330 tys. zł.

Podpis pod umową złożyli starosta Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz i członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Teresa Jankowska, a ze strony Fundacji prezes zarządu krajowego, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Obecna była także Beata Ciura, kierowniczka Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chełmku z filiami w Oświęcimiu, Jawiszowicach i Przeciszowie.

Włodarze Powiatu wraz z duchownym uczestniczyli następnie w wigilijce zorganizowanej przez i dla uczestników WTZ. Ks. Isakowicz-Zaleski podziękował władzom Powiatu za okazane serce i wsparcie finansowe. W tym roku Powiat wydatkował środki na zakup pojazdu dla WTZ w Jawiszowicach (podobnie jak w przypadku WTZ w Przeciszowie poprzez fundusze PFRON) i wsparł finansowo termomodernizację obiektu WTZ w Chełmku.

Fot. RafLor