Lutowa sesja Rady Powiatu w Oświęcimiu

Na LXV sesji Rady Powiatu w Oświęcimiu, która odbyła się 28 lutego br. podjęto szereg istotnych decyzji.

Ze składu Rady Społecznej przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu (szpital powiatowy) na wniosek wojewody małopolskiego Rada Powiatu w Oświęcimiu odwołała Jarosława Jurzaka. Równocześnie, także na wniosek wojewody powołała na to miejsce Mateusza Hałata.

Radni zdecydowali o powołaniu komisji konkursowej do przeprowadzenia postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Powiatowych Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych w Grojcu. Konieczność przeprowadzenia konkursu na to stanowisko jest podyktowane zakończeniem kadencji obecnego dyrektora w dniu 19 czerwca br.

Wicestarosta Paweł Kobielusz odczytał listę kandydatów do komisji. Weszli doń wszyscy przedstawiciele Zarządu Powiatu w Oświęcimiu, czyli: jako przewodniczący starosta Andrzej Skrzypiński, członkowie: wicestarosta Paweł Kobielusz, członkowie zarządu: Teresa Jankowska, Grażyna Kopeć i Jerzy Mieszczak. Ponadto jako przedstawiciel środowiska lekarskiego radny dr Artur Mendyk oraz, powołany stosowną uchwałą podczas posiedzenia Rady Społecznej przy PZOL w Grojcu, przedstawiciel tego gremium, dr Andrzej Jakubowski.

Na wspomnianych kandydatów zgodziła się Rada Powiatu w Oświęcimiu dając temu wyraz w głosowaniu.

Radni zdecydowali o przyznaniu pomocy finansowej z budżetu Powiatu Oświęcimskiego w kwocie 12 tys. zł dla Gminy Miasto Oświęcim na wsparcie działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku funkcjonującego w strukturach Oświęcimskiego Centrum Kultury.

Ponadto radni wyrazili zgodę na powierzenie zarządu nad wybranymi drogami powiatowymi trzem samorządom gminnym:

- na rzecz gminy Chełmek (zarząd nad odcinkiem drogi powiatowej nr 1906K ul. Ofiar Faszyzmu w Chełmku na czas i w celu realizacji zadania pn.: „Modernizacja ulicy Ofiar Faszyzmu w Chełmku stanowiącej bezpośredni dojazd do miejsca pamięci wraz z zagospodarowaniem terenu miejsca pamięci po byłym podobozie KL Auschwitz”)

- na rzecz gminy Kęty (zarząd nad odcinkiem drogi powiatowej nr 1846K ul. Kęckie Góry Północne w Kętach na czas i w celu realizacji zadania polegającego na wykonaniu w ciągu drogi powiatowej nr 1846K ul. Kęckie Góry Północne w Kętach chodnika w km od 1+864,00 do 2+109,67)

- na rzecz gminy Brzeszcze (zarząd nad drogą powiatową nr 1872K ul. Pocztowa w Jawiszowicach na odcinku od ul. Kobylec do posesji nr 71 na czas i w celu realizacji zadania pn. „Opracowanie koncepcji projektowej przebudowy i rozbudowy drogi powiatowej 1872K ul. Pocztowa w km od 1+250,00 do km 1+838,00 w miejscowości Jawiszowice”).

Radni pozytywnie odnieśli się do projektu uchwały w sprawie przyjęcia niektórych zadań z zakresu administracji rządowej związanych z przeprowadzaniem kwalifikacji wojskowej. Pozwoli to na zawieranie corocznego porozumienia z wojewodą małopolskim, dzięki któremu starosta oświęcimski będzie mógł wypłacać podmiotom leczniczym środki rekompensujące wynagrodzenie lekarzy, pracowników średniego personelu medycznego, psychologom w razie konieczności ich udziału w pracach komisji w godzinach pracy zawodowej. Pozwoli ono również na wypłacanie dodatkowego wynagrodzenia osobom wchodzącym w skład powiatowej komisji lekarskiej orzekającej o stopniu zdolności.

Całą sesję można obejrzeć tutaj: LXV sesja Rady Powiatu w Oświęcimiu w dniu 28 lutego 2024 r. na kanale Rada Powiatu w Oświęcimiu - eSesja.tv

Porządek obrad, uzasadnienia do projektów uchwał i wyniki głosowania: Rada Powiatu w Oświęcimiu - Sesje Rady Powiatu - LXV Sesja w dniu 28 lutego 2024 | eSesja.pl

Fot. screen eSesja.tv