Kolejny nowoczesny ambulans dla Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu

Kosztem blisko 700 tys. zł Szpital Powiatowy w Oświęcimiu wzbogacił się o nowoczesny ambulans. Dziś z udziałem starosty Andrzeja Skrzypińskiego, wicestarosty Pawła Kobielusza i członków zarządu powiatu Teresy Jankowskiej i Jerzego Mieszczaka nastąpiło uroczyste przekazanie pojazdu.

- Mamy 5 zespołów ratowniczych rozsianych po naszym powiecie. Ta karetka będzie służyła w zespole zlokalizowanym w Zatorze - powiedział dziś Edward Piechulek, dyrektor Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

600-tysięczne dofinansowanie zapewnił wojewoda małopolski. Resztę środków wyłożyła powiatowa lecznica. Karetka, na co zwrócił uwagę szef szpitala, jest doskonale wyposażona, m.in. w automatycznie podnoszone nosze.

- To piąta karetka zakupiona w ciągu ostatnich czterech lat. Karetki są mocne eksploatowane, nieporównywalnie częścią jeżdżą niż zwykle pojazdy, przez co też szybciej się zużywają - podkreślił Edward Piechulek.

Lucyna Gajda, dyrektor generalna Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie w imieniu wojewody Krzysztofa Jana Klęczara pogratulowała dyrektorowi powiatowej lecznicy zakupu ambulansu, który wzmocni bezpieczeństwo medyczne mieszkańców naszego powiatu.

- Chciałbym podziękować wojewodzie Klęczarowi za decyzję o dofinansowaniu zakupu tego pojazdu. Należy także pamiętać, że pogotowie ratunkowe to nie tylko sprzęt. To przede wszystkim doskonali ratownicy medyczni, którzy każdego dnia ratują zdrowie i życie mieszkańców naszego powiatu. Bez was ten sprzęt byłby bezwartościowy. Bardzo wam serdecznie dziękuję - podkreślił starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Wicestarosta Paweł Kobielusz nawiązał do słów dyrektor lecznicy, przypominając że to piąta karetka zakupiona w trakcie kadencji obecnego zarządu powiatu. Dołączył do podziękowań i życzeń dla członków zespołów ratowniczych.

Fot. RafLor