Rośnie świadomość ekologiczna dzieci i młodzieży

Ponad 30 szkół podstawowych z terenu powiatu oświęcimskiego wzięło udział w tegorocznej, 19. edycji konkursu ekologicznego „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii” zorganizowanego przez Zakład Usług Komunalnych w Oświęcimiu.

Wydarzenie objął honorowym patronatem starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński, który dziś podczas podsumowania konkursu w OCK wraz z zastępca prezydenta Oświęcimia Andrzejem Bojarskim (pomysłodawcą konkursu) i prezesem ZUK Oświęcim Witoldem Augustynem wręczył laureatom nagrody i dyplomy oraz złożył gratulacje. Powiat wsparł konkurs finansowo.

- Zaczynamy zdawać sobie sprawę jak poważne szkody dla środowiska niosą porzucone, zużyte baterie - powiedział starosta, dziękując uczniom za troskę o środowisko i proekologiczną postawę każdego dnia.

- W tej edycji konkursu zebraliście łącznie ponad 7 ton zużytych baterii - powiedział Witold Augustyn.

- Przez te 19 lat uczestnikom konkursu udało się zebrać w sumie blisko 80 ton zużytych baterii. To bardzo dużo - powiedział Andrzej Bojarski. - Cieszę się, że w akcję angażują się także rodzice i nauczyciele.

Podobnie jak w latach poprzednich, nagrody przyznano w dwóch kategoriach, w których najlepsze okazały się następujące placówki:

Grupa I, do 200 uczniów:

1. miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa Rudzkiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego w Rudzach

2. miejsce - Zespół Szkoły i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Grodzisko

3. miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Palczowicach

Grupa II, powyżej 200 uczniów:

1. miejsce: Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu

2. miejsce: Szkoła Podstawowa im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi

3. miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Polance Wielkiej.

Fot. RafLor