Mural ozdobi ścianę siedziby powiatowej placówki

22 kwietnia (poniedziałek) o godz. 11.00 zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury (MDK) na odsłonięcie muralu WE REMEMBER.

Mural dedykowany jest pamięci osób zaangażowanych w ruch oporu przeciwko niemieckiemu narodowemu socjalizmowi. Projekt muralu został przygotowany przez młodzież z Oświęcimia i Bad Oldesloe podczas projektu #StolenMemory Arolsen Archives pod kierunkiem artysty Łukasza Majerowskiego. Trzy lata temu ten lubelski twórca namalował na ścianie przy Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu sylwetki znanych i cenionych postaci, jak Anna Dymna, Marian Turski, Andrzej Seweryn i Jurek Owsiak.

Inicjatorem muralu na budynku MDK jest Stiftung Gedenkstätte Deutscher Widerstand w Berlinie w ramach projektu „Remember Resistance 33-45“.

Partnerzy projektu:
Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu
Stiftung Gedenkstätte Deutscher Widerstand w Berlinie
Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu

Koncepcja i wykonanie:
Łukasz Majerowski

Projekt sfinansowany ze środków:
Die Beauftragte der Bundesregierung für Kultur und Medien

Współpraca: