Funkcjonalna arena sportowa dla wielu dyscyplin

Przy powiatowym „Chemiku” dobiega końca budowa nowoczesnego obiektu lekkoatletycznego z boiskiem piłkarskim. To sztandarowa inwestycja rozpoczęta przez zarząd powiatu w kadencji 2018-2024.

Wkrótce sportsmeni będą mieć do dyspozycji 400-metrową 4-torową bieżnię z nawierzchni syntetycznej, rzutnię do pchnięcia kulą, skocznię w dal i wzwyż, oraz arenę dla młociarzy, oszczepników i dyskoboli. Obiekt czeka na certyfikację przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Piłkarze zagrają na boisku o wymiarach 100 m na 64 m ze sztuczną murawą, a siatkarze będą mogli rywalizować na dwóch boiskach do plażowej odmiany siatkówki. Widzowie zasiądą na krytej trybunie na blisko 300 krzesełek.

W ramach inwestycji, która pochłonęła kilkanaście milionów złotych powstało zaplecze z szatniami dla zawodników, trenerów i sędziów oraz miejsca parkingowe. Obiekt został doświetlony.

Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński podkreślił, że kompleks będzie dostępny dla mieszkańców na zasadach, które zostaną określone w stosownym regulaminie obiektu.

Fot. RafLor