Nowa rozdział we współpracy samorządu powiatowego i gminnego

Zarząd Powiatu w Oświęcimiu zaprosił dziś na pierwsze w nowej kadencji spotkanie włodarzy miast i gmin z naszego powiatu. Spotkanie miało na celu podsumowanie minionej kadencji oraz wypracowanie nowych form współpracy samorządu powiatowego z gminnym i dalszą integrację.

Gości powitał starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński. Większości obecnych gratulował wyboru na kolejną kadencję, jednak szczególnie powitał nowego sternika, burmistrza Zatora Szymona Matyję, a także burmistrza Gminy Kęty Marcina Śliwę, który pod koniec poprzedniej kadencji pełnił funkcję pełniącego obowiązki, a w kwietniowych wyborach uzyskał pełnoprawny mandat ze strony większości mieszkańców.

Starosta przedstawił także skład nowego zarządu powiatu, w którym, w porównaniu z poprzednim, zasiadły dwie nowe osoby - Małgorzata Kotapka i Wojciech Kajdas. Przypomnijmy że nowym wicestarostą została Teresa Jankowska, a etatowym członkiem zarządu Jerzy Mieszczak.

- Mam nadzieję, że w tej kadencji uda nam się kontynuować dobry zwyczaj z poprzedniej kadencji i regularnie spotykać w tym gronie, by omawiać i rozwiązywać najważniejsze sprawy dotykające naszych mieszkańców - powiedział starosta Andrzej Skrzypiński.

Fot. RafLor