Spotkanie władz Powiatu z dyrektorami szkół

Omówieniu przebiegu matur, rekrutacji do szkół średnich, planowanych egzaminów zawodowych, inwestycji i remontów poświęcone było dzisiejsze spotkanie władz Powiatu Oświęcimskiego z dyrektorami placówek oświatowych prowadzonych przez samorząd powiatowy.

Nadzór merytoryczny nad powiatowymi placówkami sprawować będzie wicestarosta Teresa Jankowska. Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński dopytywał dyrektorów szkół o zainteresowanie „ich” placówkami ze strony ósmoklasistów.

Obecny rocznik jest wyjątkowy mały. To pokłosie niegdysiejszej reformy oświaty poprzednich rządów. Tegorocznych absolwentów szkół podstawowych z placówek na terenie naszego powiatu jest tylko 620.

Przed dyrektorami szkół nie lada wyzwanie. Muszą tak dostosować i uatrakcyjnić ofertę, by skutecznie zachęcić tę nieliczną grupę do kontynuowania nauki w placówkach prowadzonych przez Powiat Oświęcimski.

Przypominamy o terminach składania wniosków w rekrutacji elektronicznej do szkół ponadpodstawowych: Terminy składania wniosków w rekrutacji elektronicznej do szkół ponadpodstawowych | Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu (oswiecim.pl)

Fot. RafLor