Starosta gratuluje nowemu komendantowi powiatowemu Ryszardowi Dudkowi

Brygadier Ryszard Dudek już oficjalnie i z pełnym ceremoniałem został komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. Podczas dzisiejszej uroczystości na terenie Komendy, awansu służbowego gratulowali nowemu komendantowi licznie goście.

Wśród nich przedstawiciele władz Powiatu Oświęcimskiego – starosta Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Teresa Jankowska i członkowie zarządu powiatu – Jerzy Mieszczak i Małgorzata Kotapka. W imieniu zarządu sternik naszego powiatu dziękował obecnemu, jak i poprzedniemu komendantowi powiatowemu– bryg. Marcinowi Głogowskiemu, który awansował na zastępcę komendanta wojewódzkiego PSP w Krakowie. Starosta podkreślił, że kolejni powiatowi komendanci z Oświęcimia szybko pną się w hierarchii, sięgając po kolejne awanse w komendzie wojewódzkiej PSP.

Nowy komendant powiatowy podziękował swojemu poprzednikowi oraz zespołowi z miejscowej komendy. Miłe słowa usłyszeli także samorządowcy, którym bryg. Dudek dziękował za wsparcie finansowe jednostki.

Bryg. Ryszard Dudek służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 2000 r. jako słuchacz podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. W 2005 r. dołączył do Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu zaczynając od stanowiska młodszy specjalista. W tym samy roku ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej otrzymując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. Ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie w zakresie Zarządzania Kapitałem Ludzkim oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w zakresie Zapobiegania Pożarom i Awariom.

Jednocześnie kolejno przechodził etapy w Komendzie jako specjalista, kierownik sekcji ds. kontrolno-rozpoznawczych. W styczniu 2020 r. bryg. Ryszard Dudek objął stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Oświęcimiu. Teraz nastąpił kolejny ważny rozdział w karierze zawodowej tego utalentowanego i w pełni oddanego służbie oficera.

Fot. RafLor (Więcej zdjęć z wydarzenia na fejsbukowym profilu Powiatu)