Na zielonym tle żółty napis Ważna Informacja

Projekt dofinansowano ze środków Budżetu Państwa.

Rodzaj dotacji budżetowej:

Dotacja na współfinansowanie realizacji projektu pn. „Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Oświęcimskiego” realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 1 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.7 Cyfrowe rozwiązania dla geodezji, Typ projektu A. Cyfryzacja powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie utworzenia zgodnych z obowiązującym modelem pojęciowym zbiorów danych przestrzennych w bazie EGiB.

Nazwa zadania:

Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Oświęcimskiego

Wartość projektu: 6 562 046,41 zł

Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 5 577 739,45 zł

Dofinansowanie ze środków Budżetu Państwa: 155 006,00 zł

Data podpisania umowy o dofinansowanie zadania ze środków Budżetu Państwa: 1.04.2025 r.

Cel projektu:

Przewidziany do realizacji projekt ma na celu uzupełnienie rejestru publicznego, jakim jest ewidencja gruntów i budynków o niezbędne, wymagane prawem dane. Pozwoli to na utworzenie pełnej bazy danych ewidencji gruntów i budynków, przyczyni się to do szerszego wykorzystania wdrożonych już e-usług, tym samym zapewniając rozwój i upowszechnienie administracji elektronicznej. W ramach projektu planuje się dokonać aktualizacji baz danych ewidencji gruntów i budynków dla 3 jednostek ewidencyjnych Powiatu Oświęcimskiego oraz dostosować bazy danych ewidencji gruntów i budynków na terenie całego powiatu do obowiązującego modelu pojęciowego.

Zadania realizowane w ramach projektu:

  • Dostosowanie powiatowej bazy danych EGiB, które będzie obejmować cały obszar zasobu EGiB prowadzonego przez Wnioskodawcę,
  • Aktualizacja bazy danych EGiB jednostek ewidencyjnych Oświęcim - miasto, Oświęcim - obszar wiejski i Chełmek - miasto
  • Wdrożenie e-usługi informacji przestrzennej na 5 poziomie dojrzałości: E-usługa obsługi wniosku o aktualizację danych zawartych w EGiB.
  • Wdrożenie kwalifikowanej pieczęci elektronicznej służącej do automatycznego podpisywania dokumentów wydawanych przez e-usługi.
  • Wdrożenie mechanizmu rozdzielającego komponent desktopowy od komponentu webowego systemu teleinformatycznego (Broker) w celu podniesienia bezpieczeństwa wszystkich świadczonych e-usług.
  • Zakup sprzętu informatycznego.

W wyniku realizacji projektu zostanie osiągnięta zgodność bazy danych EGiB z obowiązującym modelem pojęciowym w 100%.