Delegacja polska i niemiecka składająca wieńce w Miejscu Pamięci Dachau

Dziś delegacja powiatu oświęcimskiego na czele ze Starostą Oświęcimskim Andrzejem Skrzypińskim wraz z delegacją Powiatu Dachau na czele ze Starostą Powiatu Dachau - Stefanem Löwlem złożyły wspólny wieniec w Miejscu Pamięci Dachau.

Uważam, że to bardzo ważne kiedy jesteśmy z wizytą w Dachau, bądź gościmy naszych przyjaciół w Oświęcimiu, wspólnie oddajemy hołd ofiarom. Historia jest dla nas bardzo ważna i tylko kiedy będziemy mówić o niej otwarcie oraz wyciągać z niej wnioski, będziemy mogli razem budować pokojową przyszłość we wspólnej Europie – powiedział Starosta Oświęcimski.

Cieszę się, że przyświecają nam wspólne wartości, które zakładają poszanowanie wolności drugiego człowieka. Dzisiaj, jakże dobitnie powinno wybrzmieć: nigdy więcej wojny! Myślę, że razem dajemy doskonały przykład jak nasza trudna historia potrafi się przekuć w przyjaźń – dodał Andrzej Skrzypiński.

Przedstawiciele powiatu oświęcimskiego przebywają w partnerskim powiecie Dachau uczestnicząc w wydarzeniach zorganizowanych z okazji 7-lecia współpracy, której podstawowym założeniem są działania na rzecz pokojowego życia w Europie.

Fot. WS