Nabór do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2023/2024

TECHNIKUM
  • technik architektury krajobrazu
  • technik ekonomista
  • technik hotelarstwa
  • technik organizacji turystyki 
  • technik reklamy
  • technik żywienia i usług gastronomicznych
BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA
  • kucharz 
  • fryzjer
  • klasa wielozawodowa              


TECHNIKUM

TECHNIK REKLAMY
 Na czym polega fenomen mediów społecznościowych? Dlaczego filmy przerywane są reklamami? Dlaczego celebryci kochają Photoshopa? Tego i jeszcze więcej dowiesz się w klasie o profilu technik reklamy.
Technik reklamy to interesujący i przyszłościowy zawód, łączy kreatywność z wiedzą ekonomiczną i psychologiczną. W trakcie nauki poznasz podstawy Corela, Photoshopa, nauczysz się planować budżet reklamowy i zarządzać wizerunkiem. Zdobyta wiedza i umiejętności umożliwiają absolwentom pozyskanie ciekawej pracy w reklamie, która jest niezbędnym elementem w gospodarce rynkowej.
Absolwent może podjąć pracę w agencjach reklamowych, agencjach Public Relations, domach mediowych, działach marketingowych i studiach poligraficznych.
 
TECHNIK ORGANIZACJI TURYSTYKI
  Technik organizacji turystyki to zawód stworzony dla ludzi kochających piękno świata   i  odkrywania nowych miejsc, pragnących spełniać marzenia o podróżach swoich i innych. Do zadań technika organizacji turystyki należy kompleksowa obsługa klienta w zakresie przyjmowania zleceń, planowania, programowania i kalkulowania kosztów imprez turystycznych, czuwania nad prawidłową realizacją zamawianych usług, udzielania informacji o atrakcjach turystycznych oraz dbania o prawidłowy wizerunek przedsiębiorstwa.
Jeżeli uwielbiasz podróże i marzysz o zagranicznych wyjazdach, jesteś osobą otwartą i energiczną, masz duże umiejętności organizacyjne, a wracając z wakacji, już doskonale wiesz, jaki będzie godzinowy rozkład Twojej kolejnej wycieczki, wybierz zawód z przyszłością i pasją. Praca związana z organizacją i koordynacją podróży to może być Twoje powołanie!
 
TECHNIK HOTELARSTWA
Hotelarstwo jest dziedziną intensywnie rozwijającą się z pięknymi tradycjami. Prawdziwy hotelarz to człowiek, który stara się stworzyć dla Gości „dom poza domem”.
Technik hotelarstwa jest zawodem dla osób, które zainteresowane są pracą w renomowanych hotelach w Polsce i za granicą, lubią pracę z ludźmi, cenią różnorodność i wyzwania, chcą awansować i rozwijać się, są ciekawi świata.
Do podstawowych zadań zawodowych wykonywanych przez technika hotelarstwa należą wszystkie czynności związane z fachową i kompleksową obsługą gościa hotelowego (recepcja, służba pięter, gastronomia, usługi komplementarne), a ponadto zbieranie danych, gromadzenie informacji, kreowanie rozwoju i planowanie różnego rodzaju usług hotelarskich na potrzeby organów administracji samorządowej oraz branżowych organizacji i stowarzyszeń.
Absolwenci tego kierunku znajdują pracę w różnych działach usługowych hoteli, pensjonatów, domów wczasowych, schronisk, sanatoriów, biur podróży, na stanowiskach związanych z hotelarstwem i turystyką.
ZDOBĄDŹ ATRAKCYJNY ZAWÓD - ZOSTAŃ HOTELARZEM!!
TECHNIK EKONOMISTA
 Zawód technika ekonomisty jest dziś  bardzo poszukiwany. Ekonomiści są osobami cenionymi na rynku pracy, ponieważ posiadają umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów występujących we współczesnych przedsiębiorstwach.
Ważna w pracy ekonomisty jest ciekawość świata i zachodzących w nim zjawisk, logiczny, analityczny umysł,  spostrzegawczość, dociekliwość, umiejętność koncentracji uwagi, dokładność.
Absolwent z tytułem technika ekonomisty może podjąć pracę w przedsiębiorstwach w działach: księgowym, kadrowo-płacowym, handlowym, marketingu, w dziale analiz, w sekretariacie, urzędach skarbowych, a także prowadzić własną działalność gospodarczą.
 
TECHNIK ARCHITEKTURY KAJOBRAZU
 Zawód technika architektury krajobrazu jest obecnie bardzo poszukiwany zarówno na polskim, jak i europejskim rynku pracy.
Do zadań zawodowych technika architektury krajobrazu należy opracowywanie projektów zagospodarowania, urządzanie i pielęgnowanie terenów zieleni tak, by nawet mały ogródek zamienił się w piękną oazę. Projektowanie ogrodów jest czynnością niezwykle twórczą i bardzo przyjemną.  To  tworzenie atrakcyjnych i ciekawych przestrzeni – od tarasów przez ogrody przydomowe, zieleńce, parki  i inne tereny zielone.
Zawód technika architektury krajobrazu to również urządzanie i konserwowanie elementów architektury krajobrazu oraz opracowywanie kosztorysów na podstawie dokumentacji projektowej.
Jeśli każdą wolną chwilę najchętniej spędzasz wśród zieleni, masz poczucie estetyki, zdolności plastyczne i wyobraźnię przestrzenną oraz lubisz twórczą, kreatywną pracę, to ten zawód jest właśnie dla Ciebie!
 
TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH
  Gastronomia w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie. Modni kucharze stają się celebrytami, a programy telewizyjne z ich udziałem cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wybierając zawód technika żywienia i usług gastronomicznych, masz szansę na interesującą karierę. Zdobędziesz wiele umiejętności przydatnych w życiu codziennym i dobry zawód. Nauczysz się sporządzać potrawy, opracowywać jadłospisy z uwzględnieniem określonej diety, obsługiwać nowoczesny sprzęt gastronomiczny, zorganizować przyjęcia okolicznościowe, a także dowiesz się, jak założyć własną firmę.
To zawód dla osób, które są otwarte na nowości i kreatywne. Dzięki zdobytym umiejętnościom można podjąć pracę kucharza, intendenta, organizatora przyjęć okolicznościowych. Zawód ten pomoże również w dalszym kształceniu, m.in. na kierunku dietetyka.


SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

KUCHARZ 
  W zawodzie kucharz zdobędziesz umiejętności sporządzania potraw zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia oraz estetycznego podawania ich gościom.
Nauczysz się stosować różne techniki kulinarne, zwracając uwagę na odpowiedni dobór surowców, smaku oraz dekoracji. W czasie nauki zdobędziesz również umiejętność posługiwania się profesjonalnymi narzędziami i urządzeniami. Podczas zajęć przygotowywać będziesz potrawy zarówno tradycyjne, pochodzące z różnych regionów Polski, jak i reprezentujące kuchnie innych krajów i  narodów.  Nauczysz się również przyrządzać dania dietetyczne i wegetariańskie.
Po zakończeniu nauki możesz podjąć pracę w restauracji, kawiarni, pizzerii, jadłodajni, stołówkach, hotelach, pensjonatach, firmach cateringowych. Jeżeli jesteś przedsiębiorczy i operatywny, możesz również prowadzić własną działalność gospodarczą.
 
FRYZJER
  Fryzjerstwo to zawód z przyszłością; daje możliwość uwalniania swojej kreatywności. Od dobrego fryzjera wymagane są przede wszystkim umiejętności manualne, wyobraźnia, zmysł estetyczny oraz wysoka kultura osobista.
Kluczowym zadaniem w zawodzie fryzjera jest dbanie o włosy, ich pielęgnacja, strzyżenie, farbowanie, upinanie, odżywianie, itd. Wachlarz zabiegów fryzjerskich jest bardzo szeroki. Oprócz tych najbardziej tradycyjnych usług popularność zyskują: masaże głowy, regeneracja cebulek włosa, zagęszczanie i przedłużanie włosów.
Fryzjerstwo to przede wszystkim działalność usługowa w zakresie stylizacji i wykonywania fryzur, ale może być ona również poszerzona o wykonywanie makijażu czy pielęgnację paznokci. Bardzo istotne jest indywidualne podejście do klienta oraz rozpoznawanie jego potrzeb.


 KLASA WIELOZAWODOWA


CUKIERNIK
  Cukiernik wykonuje czynności związane z produkcją różnego rodzaju wyrobów cukierniczych, np. ciast, tortów, deserów o różnych gramaturach i kształtach, przekładanych nadzieniami oraz ich dekorowanie. Ma on również możliwość realizacji swoich autorskich pomysłów. Może znaleźć zatrudnienie nie tylko w cukierniach, punktach cukierniczych czy pracowniach, lecz także w kawiarniach,  hotelach, marketach bądź prowadzić własną działalność i przyjmować zamówienia na uroczystości okolicznościowe: wesela, urodziny, rocznice, bale, czy bankiety.
PIEKARZ
  Piekarz zajmuje się produkcją bogatego asortymentu wyrobów pszennych, żytnich, mieszanych, wyrabianych na bazie drożdży, zakwasu, pieczywa jasnego, pełnoziarnistego, mrożonego, z dodatkiem lub bez dodatku ziaren, bez glutenu, laktozy czy cukru. Sporządza również wyroby półcukiernicze, np. drożdżówki, rogale, chałki, croissanty i pączki, a także wyrabia pieczywo zdobnicze na uroczystości okolicznościowe. Stałe zapotrzebowanie na wyroby piekarskie sprawia, że rynek oferuje młodym, wykwalifikowanym piekarzom dobre warunki pracy i rysuje przed nimi niezłe perspektywy.
SPRZEDAWCA
  Sprzedawca to wciąż atrakcyjny i poszukiwany zawód, a rozwijająca się branża usługowa stale potrzebuje dobrze wykwalifikowanych pracowników. Nasza szkoła kształci w tym zawodzie zgodnie z wymogami rynku pracy. Zapoznamy Cię ze strukturą organizacji handlu oraz zasadami prowadzenia działalności handlowej. Zawód ten daje szerokie możliwości znalezienia pracy w sektorze handlu i usług, m. in. w różnych miejscach sprzedaży hurtowej i detalicznej, w działach handlowych firm, w agencjach marketingowo-reklamowych, hurtowniach, sklepach. Dzięki pracy w handlu zyskuje się szerokie możliwości, których próżno szukać w wielu innych branżach.