Zakończył się konkurs ofert ogłoszony uchwałą Zarządu Powiatu w Oświęcimiu nr 206/1239/2023 z dnia 28.11.2023r. na realizację programu polityki zdrowotnej pn. „Wsparcie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego w latach 2024 - 2026” w wyniku którego zostały wyłonione trzy podmioty, które będą realizowały Program:

1.Gyncentrum Sp. z o. o., ul. Żelazna 1, 40-851 Katowice - miejsce wykonywania Programu: ul. Mehoffera 10, 31-322 Kraków

2.Gyncentrum Sp. z o. o., ul. Żelazna 1, 40 -851 Katowice - miejsce wykonywania Programu: ul. Żelazna 1, 40-851 Katowice

3. Provita Sp. z o.o. Centrum Medyczne Angelius Provita, ul. Fabryczna 13 d, 40-611 Katowice - miejsce wykonywania Programu: ul. Fabryczna 13 d, 40-611 Katowice.

Trwa podpisywanie umów z w/w Podmiotami na realizację programu polityki zdrowotnej pn. „Wsparcie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego w latach 2024 - 2026”.

Po podpisaniu umów zarówno na stronie Powiatu, jak i na stronie Realizatorów zostanie umieszczona informacja o rozpoczęciu naboru uczestników do Programu. Nabór będą przeprowadzać Realizatorzy, zgodnie z Programem, czyli do Programu zostaną zakwalifikowane Pary, które nie mogą zrealizować planów rozrodczych poprzez spontaniczną koncepcję, które spełniają następujące kryteria:

• wiek kobiety mieści się w przedziale 20 - 42 lat (w/g rocznika urodzenia);
  • spełniają określone ustawą warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka;
  • szybkiej kwalifikacji podlegają pary ze schorzeniami onkologicznymi w celu zabezpieczenia płodności poprzez kriokonserwację gamet lub zarodków;
  • są mieszkańcami powiatu oświęcimskiego;
  • przynajmniej jedna osoba z pary rozlicza podatki na terenie powiatu oświęcimskiego;
  • wyraziły zgodę na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania kriokonserwowanych zarodków oraz ich ewentualnych kriotransferów a także na ewentualne pokrycie kosztów kriokonserwacji oocytów i Pary nie dotyczą kryteria wykluczenia o których mówi Program.