Kadr z filmu o bajkowych postaciach w powiecie oświęcimskim z aktorami stojącymi przed starostwem.

Na wczorajszej gali w kęckim Domu Kultury podsumowano projekt artystyczny „Postaci bajkowe i literackie w powiecie oświęcimskim”. To wspólne dzieło Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej i Młodzieżowego Dom Kultury w Oświęcimiu.

Efektem ciężkiej i kreatywnej pracy młodych ludzi i ich opiekunów podczas sesji zdjęciowej są bajkowy kalendarz na rok 2023 oraz seria filmów. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć przechadzającego się po oświęcimskim targowisku Czerwonego Kapturka, hamletyzującego na kęckim Rynku… Hamleta czy spotkać Małego Księcia przed chełmeckim amfiteatrem.

Zapraszamy do obejrzenia skróconej wersji filmów z „Bajkowych Tajemnic Powiatu”: Skrót filmów z Bajkowych Tajemnic Powiatu - YouTube.

W filmie wystąpili (w kolejności alfabetycznej):

Sherlock Holmes, Reporter, Narrator

MIŁOSZ WAWRZYCZEK

Kupujący zapałki

JAKUB ZACNY

Seria filmów „Bajkowe Tajemnice Powiatu” powstała w ramach projektu artystycznego „Postaci bajkowe i literackie w powiecie oświęcimskim”.

Pomysłodawcami i realizatorami projektu są Powiatowy Zespół Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu.

Partnerzy:

• Powiat Oświęcimski
  • Teatr Polski w Bielsku-Białej
  • Rybacki Zakład Doświadczalny w Zatorze
  • Ranczo pod Jaskółczym Gniazdem
  • Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Polanka Wielka.