Gmina Kęty serdecznie zaprasza na Rodzinny Piknik Ekologiczny organizowany  pod hasłem „Wspólnie na rzecz czystego powietrza w gminie Kęty”, który odbędzie się w niedzielę 25 września 2022 r. o godz. 15:00 na terenie Parku Miejskiego przy ul. Spacerowej w Kętach.

W programie pikniku przewidziano moc ekologicznych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

W szczególnosci zapraszamy do udziału w warsztatach ekologicznych na temat niskiej emisji oraz tematycznych konkursach z nagrodami. Do zdobycia „pakiety energooszczędne” zawierające żarówki LED, perlatory zmniejszające zużycie wody oraz ekrany zagrzejnikowe ograniczające straty ciepła.

Podczas konkursów a także w ramach wymiany za 50 plastikowych nakrętek będzie można otrzymać sadzonkę młodego drzewka lub miododajną bylinę, idealną do posadzenia w ogrodzie lub na balkonie. Rośliny przekaże uczestniczący w pikniku doradca ds. klimatu i środowiska Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.