Opis sprawy

Przygotowywanie dokumentacji dotyczącej sprzedaży, zamiany lub darowizny majątku Skarbu Państwa

Komórka Urzędu prowadząca sprawę
Wydział Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami
Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu
ul. Wyspiańskiego 10, pokój nr 23, 32-602 Oświęcim,
Tel. (0-33) 844 97 48
Fax (0-33) 844 97 48
e-mail: nieruchomosci@powiat.oswiecim.pl

Miejsce składania dokumentów
Dziennik podawczy Starostwa Powiatowego, 32-602 Oświęcim, ul. Wyspiańskiego 10

Termin załatwienia sprawy
Zgodnie z KPC termin nie jest określony

Forma załatwienia
Akt notarialny (przygotowuje się protokół uzgodnień, który jest podstawą do zawarcia aktu notarialnego lub protokół z przeprowadzonego  przetargu)

Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami

Informacje dodatkowe
Sprzedaż, zamiana nieruchomości Skarbu Państwa, którymi gospodaruje Starosta wymaga zgody Wojewody. Nieruchomości mogą być przedmiotem zamiany między Skarbem Państwa,a jednostkami samorządu terytorialnego oraz między tymi jednostkami, bez obowiązku dokonywania dopłaty w przypadku różnej wartości zamienianej nieruchomości. Nieruchomości stanowiące własność Skarbu Państwa oraz własność jednostek samorządu terytorialnego mogą być przedmiotem zamiany na nieruchomości stanowiące własność osób fizycznych lub osób prawnych. W przypadku nierównej wartości zmienianych nieruchomości stosuje się dopłatę, której wysokość jest równa różnicy wartości zamienianych nieruchomości.