Fragment spękanej nawierzchni jezdni na rondzie przy ulicy Nideckiego w Oświęcimiu.

Przebudowę drogi powiatowej nr 1879K ul. Nideckiego w Oświęcimiu czas zacząć. Dziś z udziałem Jerzego Mieszczaka, członka Zarządu Powiatu w Oświęcimiu nastąpiło przekazanie wykonawcy - firmie Drog-Bud Franciszek Fryc - placu budowy.

Kosztem ponad 4,5 mln zł droga zostanie gruntownie zmodernizowana. Zadanie obejmuje m.in. wymianę: nawierzchni na całym odcinku traktu, oświetlenia ulicznego na energooszczędne, wiat autobusowych, wyniesienie przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul. Nideckiego z ul. Bałandy.

Ponadto zaplanowano wymianę nawierzchni na zniszczonym rondzie (i przyległościach) u zbiegu ul. Nideckiego i Konopnickiej. Zniknie betonowa zapora oddzielająca pasy ruchu w sąsiedztwie ronda i stacji paliw. I to właśnie od tego ronda drogowcy rozpoczną swoją pracę.

Po zatwierdzeniu tymczasowej organizacji ruchu niezwłocznie o tym poinformujemy, podobnie jak o utrudnieniach dla kierowców na modernizowanym odcinku.

Po nowej nawierzchni przejedziemy jesienią br. (formalny termin zakończenia robót mija w połowie listopada). Zadanie jest finansowane z budżetów Powiatu Oświęcimskiego i Miasta Oświęcim oraz z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

Fot. RL