Na zdjęciu na tle flagi polskiej, ukraińskij i powiatowej starosta, wicestarosta i przedstawiciel wykonawcy podpisują umowę na modernizację drogi powiatowej w Jawiszowicach.

Wkrótce rozpocznie się przebudowa 800-metrowego odcinka drogi powiatowej 1872K ul. Pocztowa w Jawiszowicach (Gm. Brzeszcze). Dziś w starostwie z udziałem starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego i wicestarosty Pawła Kobielusza nastąpiło podpisanie umowy z przedstawicielem wykonawcy na realizację tego długo oczekiwanego przez mieszkańców zadania.

Na wykonanie inwestycji drogowcy mają do 450 dni od daty przekazania placu budowy. Będzie ona polegała na przebudowie drogi powiatowej nr 1872K ul. Pocztowa w Jawiszowicach w km od 1+838,00 do km 2+638,00.

Zakres zadania obejmuje m.in. remont i przebudowę konstrukcji nawierzchni jezdni i chodnika, przebudowę pobocza, remont istniejących zjazdów i dojść indywidualnych, budowę kanalizacji deszczowej wraz z przebudową odwodnienia, wymianę luster drogowych, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego drogi.

Wykonawcą zadania, które pochłonie około 4,1 mln zł jest spółka Berger Bau Polska z siedzibą we Wrocławiu. Zadanie prowadzone jest przez Powiat Oświęcimski.

Dofinansowanie robót budowlanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to około 2 mln zł, co stanowi 50% kosztów kwalifikowalnych realizacji robót. Pozostałe koszty w równych częściach ponoszone będą przez Powiat Oświęcimski i Gminę Brzeszcze.

Fot. RL