na zdjęciu w specjalnej ramce zdjęciowej Dominik Kuleta z mamą. Obok naniesiona graficznie na zdjęcie kwota zebrana podczas pikniku w Brzezince i ze skarbonki w Przeciszowie.

Powiat Oświęcimski był jednym ze współorganizatorów Pozytywnego Dnia Dziecka w Brzezince, w trakcie którego zbierano datki na pomoc w leczeniu 6-letniego Dominika Kulety. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Dominik mieszka Oświęcimiu. Ma zdiagnozowany autyzm wczesnodziecięcy, alergie pokarmową i skórną. Nie mówi.

Podczas pikniku na stadionie w Brzezince udało się zebrać 16 680,49 zł. Ponadto na rzecz chłopca ludzie dobrego serca wrzucili do skarbonki usytuowanej na uroczystości z okazji 110-lecia OSP Przeciszów 1560 zł.

- W imieniu rodziców bardzo, bardzo Wam dziękujemy za każdą złotówkę i mamy nadzieję, że się dobrze bawiliście - napisał tuż po wydarzeniu pomysłodawca imprezy, Stowarzyszenie Pozytywni.

Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji, m.in.: jazda na quadzie, konkurs w dojeniu krowy, basen z piłeczkami, dmuchane zjeżdżalnie, balony z helem, pokazy strażackie, malowanie pozytywnego ekranu, gry zręcznościowe, malowanie twarzy i kosmiczne tatuaże, pokazy taneczne i sportowe.

Przybyli na niedzielny piknik w Brzezince mogli skosztować wielu pyszności, m.in. ciasta drożdżowe od pań KGW z Pław i dania regionalne od pań z KGW z Jawiszowic.

Fot. Małgorzata Musielak