Na zdjęciu baner na którym widac góry, jezioro i las. Oraz napisy: Poznajemy Małopolskę Zachodmnią i logotyp z napisem Forum Małopolski Zachodniej.

Powiat Chrzanowski to świetne miejsce do uprawiania turystyki weekendowej! Alwernia, Babice, Chrzanów, Libiąż i Trzebinia mają do zaproponowania wiele atrakcji turystycznych.

Aktywny wypoczynek nad wodą oferują Akweny Balaton i Zalew Chechło w Trzebini. Wyróżnia je nowoczesna baza rekreacyjno – sportowa. Liczne ścieżki piesze i rowerowe prowadzą przez najpiękniejsze zakątki powiatu. Fanów jazdy na łyżwach zachwyci zadaszone lodowisko w Chrzanowie lub całoroczne wrotkowisko w Myślachowicach.

Dla miłośników kultury ludowej polecamy wizytę w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie. Warto również zwiedzić zabytkowy Zespół Pałacowo-Parkowy w Płazie oraz ruiny zamku Lipowiec. W każdej z gmin znajdziemy interesujące obiekty sakralne jak np.Klasztor oo. Bernardynów w Alwerni oraz Bazylika Mniejsza i Sanktuarium MB Fatimskiej w Trzebini.

Bogaty kalendarz imprez kulturalnych i sportowych sprawia, że w Powiecie Chrzanowskim nie można się nudzić.

Więcej informacji o atrakcjach turystycznych Powiatu Chrzanowskiego:

https://visit.powiat-chrzanowski.pl/

https://www.powiat-chrzanowski.pl/wydarzenia/

https://www.powiat-chrzanowski.pl/sport-i-turystyka/niezbednik-turysty-2015.html

https://www.powiat-chrzanowski.pl/sport-i-turystyka/informacja-turystyczna.html

Więcej o walorach turystycznych całego regionu przeczytać można w publikacji pt. „POTENCJAŁ TURYSTYCZNY MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ – 2021” dostępnej tutaj https://oswiecim.pl/wp-content/uploads/2022/04/potencjal-turystyczny-malopolski-zachodniej-2021.pdf.

Niniejszy materiał informacyjny publikowany jest w ramach kampanii promocyjnej „Poznajemy Małopolskę Zachodnią” realizowanej przez Stowarzyszenie Forum Małopolski Zachodniej.