Do zgromadzonych w uczelnianej auli przemawia starosta oświęcimski.

W auli im. Kazimierza Piechowskiego w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu 3 października zainaugurowano rok akademicki 2022/2023. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz Powiatu Oświęcimskiego - starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i członkini zarządu Teresa Jankowska.

Na inaugurację przybyli m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki, przedstawiciele służb mundurowych, reprezentanci organizacji społecznych, przedstawiciele środowiska lekarskiego, biznesu, dyrektorzy muzeów. Obecni byli także studenci rozpoczynający naukę w murach oświęcimskiej uczelni.

- Początek nowego roku akademickiego wywołuje u każdego rektora refleksje nad miejscem i znaczeniem uczelni, którą kieruje, jej znaczeniem w mieście, regionie czy nawet w kraju. Skłania do rozważań nad jej rozwojem, postępem i nad kierunkiem, w którym podąża. To swoisty czas podsumowań i analizy działań, ale też moment wyznaczania nowych celów i priorytetów - powiedziała na początku uroczystości rektor oświęcimskiej uczelni, prof. MUP Sonia Grychtoł.

- Studia to ciekawy okres w życiu, kiedy ze zdanym egzaminem dojrzałości zaczynacie naprawdę dorosłe życie, które jest wykuwane w murach uczelni. Ugruntowywane są postawy moralne, poglądy społeczne i polityczne. To tutaj nabywa się wiedzę i siłę do dalszego dorosłego życia. (…) Drodzy studenci życzę Wam wszystkiego dobrego, wielu ciekawych doświadczeń i prawdziwych przyjaciół. Powodzenia w nowym roku akademickim! - powiedział starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

W trakcie uroczystości w poczet studentów przyjęto grono żaków rozpoczynających swoją przygodę w oświęcimskiej uczelni.

Fot. WS