Widok z drona na nowe budynki SOSW.

Jak już informowaliśmy, symbolicznym wbiciem łopat przez starostę oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego, wicestarostę Pawła Kobielusza i członka zarządu powiatu Jerzego Mieszczaka oraz przedstawicieli wykonawcy, 7 listopada zainaugurowano trzeci etap przebudowy i rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej https://www.youtube.com/watch?v=2mA3mYcHYpo

To kluczowa inwestycja Powiatu Oświęcimskiego. Trzeci, a zarazem ostatni etap swoim zakresem obejmuje budowę sali gimnastycznej, przebudowę budynku szkoły podstawowej z dobudówkami i połączenie go przewiązkami z pozostałą częścią rozbudowanego ośrodka. Przypomnijmy, że 17 października br. przedstawiciele Zarządu Powiatu w Oświęcimiu podpisali z wykonawcą umowę na realizację trzeciego etapu.

Zadanie zrealizuje Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane „BUDECON” SA z Sosnowca. Po zakończeniu robót SOSW w Oświęcimiu będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu ośrodków w naszym kraju. W rozbudowywanym od kilku lat Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Oświęcimiu uczy się i rehabilituje 270 osób. Już teraz do dyspozycji mają m.in. nowoczesne i funkcjonalne sale, dobrze wyposażone pracownie nauki zawodu, oraz basen.