Samochód przekazany OSP w Głębowicach w pełnym szyku.

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Oświęcimiu Wojciech Kajdas reprezentował władze Powiatu Oświęcimskiego na uroczystości przyjęcia do służby w OSP w Głębowicach (Gm. Osiek) samochodu pożarniczego. Przedstawiciel Powiatu odczytał i przekazał na ręce prezes Ewy Kasperek list gratulacyjny skierowany do miejscowych strażaków przez starostę oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego.

To kolejne wsparcie finansowe samorządu powiatowego dla strażaków z naszego powiatu.

Samochód został zakupiony kosztem blisko 1 mln zł, z czego największa część pochodzi z budżetu Gminy Osiek. Powiat Oświęcimski wsparł zakup pojazdu kwotą 100 tys. zł.

„Niech nowy samochód pożarniczy przysłuży się poprawie bezpieczeństwa druhów i mieszkańców. Mam nadzieję, że spełni Wasze oczekiwania i pomoże w wypełnianiu misji niesienia pomocy w zagrożeniach” - życzył strażakom z Głębowic starosta Andrzej Skrzypiński.