Na zdjęciu specjaliostyczne głowice pozyskane przez szpital od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Milowymi krokami zbliża się 31. Finał WOŚP. Zagra 29 stycznia 2023 roku. Wspólnymi siłami, w całej Polsce i na świecie, będziemy grać dla wszystkich - małych i dużych. Tym razem chcemy wygrać z sepsą! Przy okazji kolejnego finału WOŚP warto wspomnieć, że Szpital Powiatowy w Oświęcimiu od lat jest wspierany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wymiernym efektem pomocy jest nowoczesny sprzęt, który służy pacjentom naszej powiatowej placówki.

Na oddziałach leczących najmłodszych pacjentów personel medyczny docenia ogromne wsparcie jakie otrzymuje od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na oddział pediatrii dziecięcej trafiły ultrasonograficzne Philips Lumify S4-1 i C5-2. To głowice mobilne, opracowane z myślą o zapewnieniu pacjentom jak najlepszej opieki. Wyświetlają obraz bezpośrednio na tablecie czy na smartfonie po ściągnięciu aplikacji.

Wykonywanie badań ultrasonograficznych z użyciem wysokiej jakości obrazowania ultrasonograficznego jest możliwe praktycznie wszędzie. Głowica Philips Lumify S4-1 stosowana jest do badań kardiologicznych, jamy brzusznej czy płuc. Głowica C5-2 umożliwia wykonywanie badań przesiewowych m.in. tętniaków aorty.

„Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chcemy wyrazić wdzięczność za kawał dobrej roboty. Dziękujemy za każdego wyleczonego pacjenta oddziałów - pediatrycznego, chirurgii dziecięcej czy neonatologii. Dziękujemy za to, że możemy pracować na sprzęcie najwyższej jakości, który pozwala na szybką diagnostykę i ograniczenie towarzyszącemu pobytowi w szpitalu niepokoju i bólu tych, których choroba jest przykrym doświadczeniem. Dziękujemy za wszystkie lata, w których wspieracie Szpital Powiatowy w Oświęcimiu (...). Pomoc ta trwa od kilkunastu lat - będziemy o niej mówić i podkreślać, jak jest ważna i skuteczna na każdym kroku” – czytamy we wpisie dyrekcji szpitala na profilu powiatowej lecznicy na FB.