Na grafice informacja o warunkach uczestnictwa w Szkole Kodowania Fundacji Orange.

Symbolicznym wbiciem łopat przez starostę oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego, wicestarostę Pawła Kobielusza i członka zarządu powiatu Jerzego Mieszczaka oraz przedstawicieli wykonawcy zadania, zainaugurowano dziś III etap przebudowy i rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu. Obecni byli również członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska i dyrektor placówki Jacek Polak.

To kluczowa inwestycja Powiatu Oświęcimskiego. Trzeci, a zarazem ostatni etap swoim zakresem obejmuje budowę sali gimnastycznej, przebudowę budynku szkoły podstawowej z dobudówkami i połączenie go przewiązkami z pozostałą częścią rozbudowanego ośrodka.

Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane „BUDECON” SA z Sosnowca. Ten etap prac pochłonie ponad 26 mln zł. Jest finansowany ze środków powiatu, województwa małopolskiego i z budżetu państwa.

Po zakończeniu robót SOSW w Oświęcimiu będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu ośrodków w naszym kraju.

W rozbudowywanym od kilku lat Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Oświęcimiu uczy się i rehabilituje 270 osób. Już teraz do dyspozycji mają m.in. nowoczesne i funkcjonalne sale, dobrze wyposażone pracownie nauki zawodu, oraz basen

Przypomnijmy, że 17 października br. przedstawiciele Zarządu Powiatu w Oświęcimiu podpisali z wykonawcą umowę na realizację trzeciego etapu. Pisaliśmy o tym tutaj: https://www.powiat.oswiecim.pl/aktualnosci/aktualnosci-powiat-oswiecim/2022/10/rusza-ostatni-etap-rozbudowy-sosw-kluczowej-inwestycji-powiatu-oswiecimskiego

Fot. RL