Uczestnicy uroczystości przekazania placu budowy drogi w Łowiczkacj. Na pierwszym planie starosta.

Z udziałem starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego, Jerzego Mieszczaka - członka Zarządu Powiatu w Oświęcimiu i burmistrza Zatora Mariusza Makucha dziś rano przekazano wykonawcy zadania plac budowy pod przebudowę drogi powiatowej ul. Centralna w Łowiczkach (Gm. Zator).

Zakres inwestycji prowadzonej przez Powiat Oświęcimski obejmuje: przebudowę nawierzchni jezdni, budowę chodnika i zatok autobusowych wraz z peronami i wiatami autobusowymi, przejść dla pieszych, budowę i przebudowę zjazdów, przebudowę dojść do posesji prywatnych. Ponadto budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę przepustów, przebudowę i zabezpieczenie sieci oraz montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zadanie w Łowiczkach, które według szacunków pochłonie blisko 16,5 mln zł, uzyskało wsparcie z Polskiego Ładu w kwocie przeszło 15 mln zł. Resztę środków wyłoży Powiat Oświęcimski i Gmina Zator.

Więcej o inwestycji pisaliśmy tutaj: https://www.powiat.oswiecim.pl/aktualnosci/aktualn...

Fot. RL