Wicestarosta nagradza jedną z ekip.

Wicestarosta Paweł Kobielusz w imieniu władz Powiatu Oświęcimskiego nagrodził i pogratulował uczestnikom zawodów pożarniczych „Wieżowiec 2022” w Oświęcimiu.

Wydarzenie, które odbyło się 5 listopada pod honorowym patronatem starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego wsparł finansowo Powiat Oświęcimski.

W zawodach zwyciężył duet OSP Przeciszów (druhowie Bartłomiej Wójcik i Łukasz Zajas), przed drużynami z OSP Broszkowice i OSP Poręba Wielka.

Rywalizowało 30 ekip strażaków-ratowników z powiatów oświęcimskiego, chrzanowskiego i wadowickiego oraz, gościnne, drużyna Ochotniczej Straż Pożarnej z Bierunia Starego.

Wszystkim gratulujemy umiejętności, kondycji, uporu i ambicji w jak najszybszym dotarciu w pełnym rynsztunku (w maskach, aparatach, połączeni 3-metrową linką, w umundurowaniu do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych) z parteru po schodach na 11. piętro wieżowca przy ul. Chemików. Organizatorem zawodów była OSP Oświęcim.

Fot. RL (Więcej zdjęć na profilu Powiatu Oświęcimskiego na Facebooku).