Na zdjęciu wicedyrektor szkoły przemawiająca do uczniów, którzy wzięli udział w projekcie Erasmus.

W Powiatowym Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego , czyli popularnych "Ozetach" podsumowano projekt „Europejski start zawodowy”. W uroczystym spotkaniu zorganizowanym 22 listopada uczestniczyli starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Paweł Kobielusz. Obaj włodarze wręczyli certyfikaty potwierdzające uczestnictwo uczniów w projekcie.

W projekcie uczestniczyli udział uczniowie klas czwartych: technik logistyk, technik informatyk i technik pojazdów samochodowych.

Przez cztery tygodnie września uczniowie "Ozetów" mieszkali w samym sercu pięknego, włoskiego miasta Reggio Emilia, w którym odbywali międzynarodowe staże u włoskich pracodawców, zgodne z kierunkiem swojego kształcenia. Dali się poznać z jak najlepszej strony, zdobywając wiele pochwał i rekomendacji. Za swoją pracę otrzymali odpowiednie certyfikaty i najwyższe oceny.

Uczniowie "Ozetów" mieli też okazję, by poznać kulturę i tradycję Italii uczestnicząc w wycieczkach do Bolonii, Wenecji i Mediolanu. Wraz z przedstawicielami włoskiego partnera, organizacji Istituto per la Formazione, l'Occupazione e la Mobilità (IFOM) z siedzibą w Bolonii, zwiedzili wiele ciekawych i zabytkowych miejsc (np. katedrę Duomo St. Maria Nascente w Mediolanie czy Piazza San Marco w Wenecji).

Projekt „Europejski start zawodowy” realizowany jest przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+. W "Ozetach" już przygotowują się do udziału w kolejnym projekcie, tym razem w Grecji.

(Źródło i foto: PCKTiB)