Dwa oblicza Agnieszki Szczerbowskiej - sprzed choroby i w jej trakcie.

Agnieszkę Szczerbowską, Człowieka Wielkiego Serca, Wolontariusza Roku 2020 w konkursie organizowanym przez Powiat Oświęcimski i Fundację Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy spotkało nieszczęście i potrzebuje naszej pomocy!!!

Od lat zmagała się z niepełnosprawnością. Problemy zdrowotne były na tyle poważne, że uniemożliwiały jej podjęcie pracy. Postanowiła poświęcić swój czas na wolontariat i pomoc dla rodzin ubogich oraz dzieci z niepełnosprawnością.

Zapoczątkowała akcję „Dzieciaki dają pluszaki”, polegającą na tym, że dzieci w wieku szkolnym przekazywały pluszaki dla szpitali, straży, policji, dla dzieci chorych i poszkodowanych w wypadkach.

Koordynowała również akcjami zbierania nakrętek dla dzieci niepełnosprawnych. Pomoc innym stała się dla mojej mamy życiowym priorytetem. Los okazał się jednak bezlitosny.

- Teraz mama sama znalazła się w sytuacji, w której potrzebuje pomocy…  - opisuje córka Sandra.

- Na początku października wydarzyło się coś, na co kompletnie nie byliśmy przygotowani. Mama dostała pierwszego ataku padaczki. Po przetransportowaniu na SOR okazało się, że doszło do wylewu podpajęczynówkowego. Nie mogłam w to uwierzyć! Stan mamy był krytyczny, dlatego lekarze musieli wprowadzić ją w śpiączkę farmakologiczną.

Wykonano kolejne badanie - angiografię, podczas której ujawniły się dwa tętniaki, krwiak w lewej półkuli mózgu oraz zacienienie w prawej półkuli.

Pani Agnieszka została poddana operacji zaklipsowania większego tętniaka, ale po zabiegu wciąż musiała pozostać w stanie śpiączki. Początkowa próba wybudzenia nie powiodła się z powodu wzrostu ciśnienia. Dopiero po czasie stało się możliwe odstawienie leków usypiających. Pani Agnieszka otworzyła oczy. Możliwe było odłączenie respiratora i obecnie mama oddycha przy wsparciu rurki tracheotomijnej. 

- Mama wciąż nie nawiązuje z nami kontaktu wzrokowego, nie reaguje na bodźce i polecenia, nie może się ruszać. Jedyną szansą na to, by mogła rozpocząć walkę o swoją sprawność i samodzielność jest intensywna rehabilitacja. Na przeszkodzie stoją jednak pieniądze. Nie mamy tylu środków, by opłacić pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym. Wasza pomoc daje nam jedyną nadzieję, dlatego będę wdzięczna za każdy gest wsparcia! - apeluje córka Sandra.

Jak można pomóc? https://www.siepomaga.pl/agnieszka-szczerbowska?fb...

O działalności Agnieszki Szczerbowskiej w materiale video poniżej: