Dzisiaj podpisano umowę na rozbudowę drogi powiatowej ul. Św. Jana Kantego w Gminie Kęty. Zarząd Powiatu w Oświęcimiu reprezentowali starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński oraz członkini Zarządu Teresa Jankowska, a Gminę Kęty burmistrz Krzysztof Klęczar oraz wiceburmistrz Marcin Śliwa. Obecni byli również radni powiatowi Ewa Płonka oraz Józef Szafran.

Zakres robót będzie obejmował: rozbudowę jezdni, budowę chodnika, przebudowę pobocza, budowę zjazdów, rozbiórkę ogrodzeń, budowę kanalizacji deszczowej, budowę wylotu W1, budowę umocnienia skarp i dna koryta Kanału Ulga Nowa Wieś, przebudowę sieci oraz przyłączy wodociągowych, przebudowę przyłączy kanalizacji sanitarnych, przebudowę napowietrznej i kablowej sieci elektroenergetycznej, zabezpieczenie kablowej sieci elektroenergetycznej, przebudowę istniejącego oświetlenia ulicznego, przebudowę napowietrznej sieci telekomunikacyjnej, zabezpieczenie kablowej sieci telekomunikacyjnego, przebudowę wlotu drogi powiatowej nr 1842K w granicy pasa drogowego drogi wojewódzkiej nr 948, usunięcie oraz karczowanie drzew i krzewów.

Jak powiedział burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Klęczar, podpisanie tej umowy to kolejna już wspólna z powiatem oświęcimskim inwestycja, która przez lata uchodziła za niemożliwą do zrealizowania.

- Bardzo serdecznie dziękuję staroście, Zarządowi Powiatu, radnym Powiatu za cierpliwość oraz determinację we wsparciu finansowym remontu tego ważnego szlaku komunikacyjnego będącego alternatywą dla drogi wojewódzkiej. To kolejne wspólne zadanie jest doskonałym przykładem realnej współpracy powiatu z gminami w zakresie poprawy życia naszych mieszkańców - podkreślił kęcki włodarz.

- Rozwiązywanie problemów komunikacyjnych w powiecie oświęcimski jest jednym z priorytetowych zadań samorządu powiatowego, a mając dobrego partnera do współpracy jakim niewątpliwie jest Gmina Kęty zawsze można liczyć na pomoc w realizacji zadania - zaznaczył starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Wykonawcą robót będzie firma Franciszek Fryc. Przedsiębiorstwo Budowlano - Drogowo - Mostowe "DROG - BUD". Koszt inwestycji wyniesie blisko 5 milionów złotych. Środki, dzięki którym możliwa jest rozbudowa drogi pochodzą z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, środków Powiatu Oświęcimskiego i Gminy Kęty.

Fot. BL