Wczoraj, w sali sesyjnej w internacie popularnego "Chemika" miało miejsce podsumowanie Lokalnego Programu Grantowego Małopolska Lokalnie 2022. Zarząd Powiatu w Oświęcimiu reprezentowali wicestarosta Paweł Kobielusz i członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Teresa Jankowska.

Lokalny Program Grantowy Małopolska Lokalnie Powiat Oświęcimski to konkurs grantowy dla niewielkich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z powiatu oświęcimskiego podzielony na dwie ścieżki wsparcia: projekty społeczne dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych oraz projekty rozwojowe dla organizacji pozarządowych. Operatorem programu jest Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych, natomiast Powiat Oświęcimski jest partnerem.

Dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji Lokalnego Programu Grantowego Powiatu Oświęcimskiego otrzymało siedem projektów z powiatu oświęcimskiego, z kolei w ramach konkursu Małopolska Lokalnie na terenie naszego powiatu zrealizowano dodatkowych sześć zadań. Łączna kwota dofinansowań jakie zdobyli mieszkańcy powiatu oświęcimskiego to 42 tys. zł (LPG Powiatu Oświęcimskiego) i 36 tys. zł (Małopolska Lokalnie). Każda organizacja lub grupa nieformalna otrzymała grant 6000 zł na swoje działania.

Podczas wydarzenia podsumowano tegoroczną edycję konkursu, wręczono pamiątkowe dyplomy, a organizacje i grupy nieformalne zaprezentowały projekty, które udało się zrealizować dzięki Lokalnemu Programowi Grantowemu.

Z biegiem lat zauważamy, że Lokalny Program Grantowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu oświęcimskiego. Udział organizacji i grup nieformalnych w tym przedsięwzięciu pokazuje, że warto wspierać grupy i osoby, które chcą działać na rzecz lokalnej społeczności. – powiedział podczas wydarzenia wicestarosta Paweł Kobielusz

Bardzo się cieszę, że Państwa aktywności pobudziły społeczność lokalną, bo myślę, że czasy, w których żyjemy nie są łatwe. Doceniamy, że mimo wszystko swoją energią zarażacie innych, pokazujecie, że aktywność ma sens i że warto żeby chciało się chcieć, poświęcając przy tym swój wolny czas. – powiedziała członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Teresa Jankowska

Fot. WS