Wicestarosta Paweł Kobielusz podpisuje się pod dokumentem o przekazaniu wykonawcy placu budowy.

Do grudnia br. potrwa rozbudowa blisko 850-metrowego odcinka drogi powiatowej 1842K ul. Św. Jana Kantego w Kętach (fragment traktu od alei Jana Pawła II do mostku na granicy z Nową Wsią).

Dziś (9 stycznia) z udziałem wicestarosty Pawła Kobielusza i członka Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Jerzego Mieszczaka nastąpiło przekazanie placu budowy wykonawcy zadania, firmie Franciszek Fryc. Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe „DROG-BUD”. Obecni byli także burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Klęczar i radny powiatowy Józef Szafran.

Zakres prac obejmuje m.in. rozbudowę jezdni, budowę chodnika, przebudowę pobocza, budowę zjazdów, umocnienia skarp i dna koryta Kanału Ulga Nowa Wieś.

Warta blisko 5 mln zł inwestycja zostanie sfinansowana z budżetów Powiatu Oświęcimskiego i Gminy Kęty oraz wsparta środkami z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

To ważna arteria komunikacyjna nie tyko dla mieszkańców Gminy Kęty. To także alternatywa dla wszystkich użytkowników pobliskiej drogi wojewódzkiej nr 948, w chwili gdy na tym trakcie występują dłuższe utrudnienia w ruchu (np. wskutek wypadku).

Fot. RL