Delegacja Powiatów Oświęcimskiego i Dachau składa kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza w Oświęcimiu.

Wspólna delegacja partnerskich Powiatów Dachau i Oświęcimskiego - na czele ze starostą Andrzejem Skrzypińskim i landratem Stefanem Löwlem - oddała dziś, w 78. rocznicę oswobodzenia miasta Oświęcimia spod niemieckiej okupacji, hołd ofiarom hitlerowskiej kaźni i złożyła wieńce na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

Po zakończeniu uroczystości na placu Tadeusza Kościuszki władze Powiatu Oświęcimskiego i goście z Powiatu Dachau udali się do Brzezinki na uroczystości 78. rocznicy wyzwolenia kompleksu obozowego Auschwitz-Birkenau. (Transmisja: Auschwitz-Birkenau).

Wczoraj goście z Niemiec wraz z gospodarzami wzięli udział w koncercie rocznicowym zorganizowanym w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży.

Fot. RL, JH (Bogata galeria zdjęć z uroczystości rocznicowych w Oświęcimiu dostępna jest na profilu Powiatu Oświęcimskiego na Facebooku).