Mapa Kęt z zaznaczonymi odcinkami obwodnicy i tymi, które zostaną zbudowane.

Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński wziął dziś udział w przekazaniu plac budowy pod realizację kolejnego odcinka obwodnicy zachodniej Kęt - etap II odc. północno-zachodni od ronda na ul. Sobieskiego do skrzyżowania z ul. Klasztorną. Inwestycja pochłonie blisko 6 mln zł.

Bardzo się cieszę, że kolejny etap tej inwestycji staje się faktem i już niebawem rozpoczną się prace budowlane. Idziemy konsekwentnie krok po kroku, dopinając budowę obwodnicy miasta Kęty. Jestem absolutnie przekonany, że ta inwestycja przebiegnie pomyślnie sprawnie i bardzo się cieszę, że już niebawem będziemy mogli kolejny etap obwodnicy uznać za zrealizowany – powiedział Krzysztof Jan Klęczar, burmistrz Gminy Kęty.

Zakres inwestycji obejmuje m.in. budowę jednojezdniowej, dwupasmowej drogi klasy Z o długości ok. 406 m, w tym jezdni o nawierzchni asfaltowej szerokości 7 m o pełnej konstrukcji. Przebudowa obejmie również skrzyżowania z drogą powiatową ul. Świętokrzyską i drogami gminnymi os. Kamieniec i z ul. Zieloną z pełną konstrukcją.

(Źródło i foto: serwis UG Kęty)