Starosta prezentuje medal otrzymany z rąk widocznego na scenie obok burmistrza Chełmka oraz przewodniczącego rady miejskiej

Podczas gali „Złote Sakiewki 2021/2022” zorganizowanej w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński odebrał z rąk burmistrza Chełmka Andrzeja Saternusa medal „Za zasługi dla rozwoju Gminy Chełmek”.

Po raz pierwszy odznaczenie to zostało przyznane w 2004 roku. To wyraz uznania dla laureatów za szczególny wkład w rozwój Gminy Chełmek w różnych dziedzinach życia gospodarczego, społecznego, sportowego, kulturalnego.

Warto przypomnieć, że obecny starosta oświęcimski w latach 2002-2010 był zastępcą burmistrza Chełmka, a w latach 2004-2006 prezesem Klubu Sportowego "Chełmek". Ponadto jest związany z OSP w Chełmku.

Podczas gali wręczono laury także w kategoriach: „Zwyczajny – Niezwyczajny 2022”, „Lider 2021 i 2022”, „Otwarte Serca”, „Złota Sakiewka”.

Tegoroczną uroczystość „Złotych Sakiewek” uświetnił występ artystyczny „Opery Beauties”. Solistki - Marta Pagacz-Janik i Magdalena Okońska na co dzień występują w Operze Śląskiej w Bytomiu.

Fot. Paweł Waligóra/MOKSiR Chełmek