Na targach zorganizowanych na oświęcimskiej uczelni głos zabrał starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

W Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu zorganizowano dziś II Targi Edukacji i Pracy. Wydarzenie objął honorowym patronatem starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Swoje oferty zaprezentowali na stoiskach pracodawcy - zarówno z naszego powiatu, jak i ościennych. Walorami edukacyjnymi kusiły ósmoklasistów szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat Oświęcimski. Program Targów objął m.in. warsztaty dla studentów, absolwentów i osób chcących zmienić pracę.

Przybyłych powitał prorektor ds. studenckich MUP dr Radosław Folga. Uczniom kończącym szkoły podstawowe życzył znalezienia wymarzonej szkoły średniej, absolwentom liceów i techników wymarzonej uczelni, a absolwentom szkół wyższych odpowiednich pracodawców.

Głos zabrał starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

- Powiat oświęcimski jest powiatem kompletnym. Na naszym terenie funkcjonują placówki oświatowe wszystkich szczebli, w tym państwowa uczelnia, co nie jest normą, a raczej wyjątkiem w skali kraju - stwierdził starosta.

W swoim przemówieniu włodarz Powiatu odniósł się do sytuacji na rynku pracy. Wspomniał m.in. o niełatwym położeniu pracodawców, którzy w ostatnim czasie muszą się zmagać z częstymi zmianami w prawie i podatkach. Wpływa to negatywnie na stabilne prowadzenie biznesu, co z kolei przekłada się na decyzje przedsiębiorców o utrzymaniu bądź tworzeniu nowych miejsc pracy.

- Rynek pracy jest psuty przez ustawodawstwo, które zmienia warunki w trakcie roku podatkowego. To nie służy równowadze na rynku pracy - podkreślił starosta.

Organizatorami Targów byli: Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, Województwo Małopolskiej, Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu, Małopolska Uczelnia Państwowa w Oświęcimiu.

Fot. RL