Na zdjęciu honorowy dawca krwi z powiatowego Kopernika i pani pielęgniarka

W ciągu ostatnich 20 lat mnóstwo osób oddało życiodajny płyn podczas akcji krwiodawstwa organizowanych przez działający przy powiatowym „Koperniku” Klub HDK (PZ nr 10 w Kętach).

Przez ten czas oddano w sumie ponad 1700 litrów krwi i uratowano tysiące ludzi.

- Długo by opowiadać o podejmowanych działaniach, ratowaniu konkretnych osób, akcjach rejestracji w banku dawców szpiku... - na to przyjdzie czas, gdy oficjalnie Klub HDK działający w „Koperniku” będzie świętował 20-lecie powstania. Uroczystości rocznicowe zaplanowano po wakacjach - informuje kęcka placówka.

Pierwsza akcja odbyła się w lutym 2003 r. Ta ostatnia, póki co, w ostatnim dniu lutego 2023 r. Była to już 81. akcja krwiodawstwa. Spośród zarejestrowanych 44 osób, 40 oddało 17 800 ml krwi. W akcji, jak zwykle, uczestniczyli uczniowie szkoły, absolwenci, nauczyciele oraz sympatycy klubu.

(Źródło i foto - zbiory szkoły)