Pamiątkowe zdjęcie uczestników i gości międzynarodowego turnieju crossmintona w Brzeszczach

Ponad 60 zawodników z 12 klubów z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec rywalizowało w Brzeszczach w międzynarodowym turnieju crossmintona. Sportowców oklaskiwała i im dopingowała członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska. Wydarzenie wsparł finansowo Powiat Oświęcimski.

Crossminton jest kombinacją tenisa, badmintona i squasha. Zgodnie z hasłem „Anywhere, anytime!” można grać zawsze i wszędzie, bez siatki i bez względu na pogodę (dzięki speederom, specjalnym lotkom przystosowanym do różnych warunków, które przy silnym uderzeniu osiągają prędkość do 280 km/h!). Gracze oddaleni są od siebie o 12,8 metra, każdy zajmuje kwadrat o wymiarach 5,5 X 5,5 metra.

Celem gry jest wygranie dwóch setów poprzez zdobycie minimum 16 punktów w każdym secie (co najmniej 2 punkty przewagi). Zawodnicy bronią swojego pola atakując kwadrat rywala.

W zawodach w Brzeszczach, w kategorii kobiet zwyciężyła Beata Jagiełło, pokonując w trzech setach Joannę Kowalczyk. Obie panie trenują w miejscowym Speed Club Brzeszcze. Trzecie miejsce zajęły zawodniczka z Czech, Tereza Kročková i Polka Aneta Chalcarz.

Mateusz Knapczyk, gracz CKIS Skawina, zdobył tytuł w najbardziej prestiżowej kategorii OPEN. Drugie miejsce wywalczył zawodnik ze Słowacji, Patrik Turna (Prague Legends Club). Trzecie miejsce na podium zajęli reprezentanci Polski, Mateusz Faska (CKIS Skawina) i Wojciech Wilkosz (Speed Club Brzeszcze).

Marcel Patek (CZE) w parze z Patrikiem Turna (SVK) wygrali w kategorii Open Dubles. W grze podwójnej mieszanej najlepsza była polska para Olga Grzegory i Sławomir Miłoń, trenująca w Speed Club Brzeszcze. Grzegorz Chmielewski i Dariusz Ćwiąkała z Badbats Wrocław, to kolejna para z Polski, która wywalczyła złoto w kategorii deblowej mężczyzn powyżej 40 lat.

W pozostałych singlowych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Grzegorz Chmiewski (POL) w kategorii O-40 Men, Jaromir Schwarz (CZE) w kategorii O-50 Men, Piotr Gawlak w kategorii O-60 Men.

Na turnieju w Brzeszczach jak zwykle obecna była duża grupa juniorów, którzy rywalizowali w jednej kategorii deblowej i w 4 kategoriach singlowych.

Wśród najmłodszych graczy, startujących w kategorii do 12 lat, Paweł Kowalski (POL) ze Speed Club Brzeszcze zdobył najwyższe miejsce na podium. Oskar Sonik (POL), przedstawiciel CKIS Skawina wygrał w kategorii juniorów U14, a jego klubowy kolega, Piotr Kochana, był najlepszy w kategorii U16. Wśród dziewcząt w wieku do 18 lat zwyciężyła Alicja Gorczyca, zawodniczka CKIS Skawina.

W grach podwójnym juniorów do 18 lat pierwsze miejsce na podium wywalczyła para reprezentantów klubu CKiS Skawina - Piotr Kochana i Oskar Sonik.

Pełny zestaw wyników jest dostępny na stronie:

- W imieniu organizatorów składamy podziękowania za wsparcie zawodów przez Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, a zawodników zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych rozgrywkach - międzynarodowy turniej deblowy w Brzeszczach już 15 kwietnia – mówi Beata Jagiełło.